RECIKLAZA

Solarni paneli, kolektori, vetrogeneratori, stirlingovi motori, energija vetra, solarna energija i kako je iskoristiti!

Moderators: webmaster, Pronalazac, helios

Pronalazac

RECIKLAZA

Postby Pronalazac » Mon Nov 14, 2011 4:50 pm

Reciklaza je uglavnom spredna tema kod nas iako je u svetu to veoma razvijen biznis (prerada otpada za noe sirovine). Ideja je veoma interesantna, najvaznija za ocuvanje zivotne sredine i ko zna, moze dobro da zaradi na tome, ali se kod nas jedva spominje i koristi uglavnom u predizborne svrhe. (pa mi smo rasturili i prodali fabriku stakla u Paracinu, a gazimo po srci od razbijenih flasa, uvozimo staklene flase iz susednih zemalja... itd.)

naisao sam tek na par clanaka o tome sta se i na koji nacin reciklira kod nas. Bez Google-a verovatno ne bih ni saznao o tome.
evo par primera:

Контејнер за електронски отпад и у Првој економској
Kontejneri za elektro otpad MALA.jpg

Kontejner za odlaganje dotrajalih baterija na Starom gradu
reciklaza_baterije_hs.jpg
reciklaza_baterije_hs.jpg (12.85 KiB) Viewed 10149 times

@preuzeto iz dnevnih novina...

Sve se desava u samom centru Beograda i cini mi se da vise sluzi u svrhu popularizacije lokalnih ljudi i organizacija. Sve u svemu dobro je da se barem nesto desava.
U nekim delovima grada (opstina Grocka) postoje zicani kontejneri za plasticne flase koji se stvarno pune i prazne i ima ih dosta, ali su prosli meseci dok nisam primetio da se radi o organizovanom prikupljanje jer je na kontejneru postavljen samo mali natpis "PLASTICNE FLASE". Radi se o velikom broju kontejnera i mogli su malo i marketinski da isprate ceo projekat jer mi se cini da stvarno radi. Zamislite Srbiju bez plasticnih kesa i flasa po ulicama i rekama?...to bi bilo sjajno...jos ako neko zaradi na tome a samim tim i zaposli neke ljude da nesto rade i primaju platu... Hmmm

Ako neko ima iskustva sa recikazom, mozda zna jos po koji svetli primer ili ima ideju sta bi se mogli uraditi... samo napred, :-)

pozdrav,

Pavke94

Re: RECIKLAZA

Postby Pavke94 » Fri May 25, 2012 10:44 pm

Pavke94

Re: RECIKLAZA

Postby Pavke94 » Tue Jul 03, 2012 11:47 pm

Da li negde u Beogradu mogu da se recikliraju vhs kasete i dvd cd ???

Return to “ALTERNATIVNA ENERGIJA”